Cerebral Palsy Türkiye'den Haberler!
Cerebral Palsy Türkiye'den Haberler!
COVİD-19 DÖNEMİNDE BİZDEN HABERLER
 
Cerebral Palsy Türkiye'den Haberler!
Öğrencilerimiz Eğitimlerine Devam Ediyor!
Metin Sabancı Özel Eğitim Okullarımızda 77 öğrencimize yaklaşık 450 eğitim videosu ile toplamda 852 saat ders gerçekleştirdik. Uzaktan Eğitime velilerimizi de dahil ediyor,  her öğrenci için özel hazırlanmış Bireyselleştirilmiş Eğitim Planını esas alarak günlük olarak çalışmalarımızı yürütüyoruz. Detaylı bilgi için tıklayın.
 
 
Cerebral Palsy Türkiye'den Haberler!
Aile Danışma Merkezimizden Ailelerimize Özel Hizmet
TSÇV Aile Danışma Merkezimiz, 16 Mart’tan itibaren Uzaktan Danışmanlık Hizmeti süreçlerini yapılandırdı. Uzaktan Danışmanlık Hizmeti, ailelerimizin gereksinim duydukları konularda yapılması gerekenleri belirleme, karar verme, var olan problemlerini çözme ve benzeri konularda - tarafsız, kişilik haklarına saygılı, güven ve gizliliğe önem veren - uzman danışmanlardan yardım aldığı bir süreçtir. Nisan ayında bu hizmetimiz kapsamında 62 aileyle toplam 201 çevrimiçi seans gerçekleştirdik. Detaylı bilgi için tıklayın.
 
 
Cerebral Palsy Türkiye'den Haberler!
Uzaktan Da Olsa Yanınızdayız!
Pandemi sürecinde uzman kadromuz ile ailelerimize çevrimiçi olarak ulaşıp gözlemlerimizi aktararak, doğal ortamda öğrenme üzerine önerilerde bulunuyoruz. randevu@tscv.org.tr adresine e-posta göndererek ayrıntılı bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 
 
Cerebral Palsy Türkiye'den Haberler!
Metin Sabancı Özel Eğitim Okullarımızda Erken Kayıt Dönemi Başladı!
2011 yılından bu yana T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet veren Okullarımızda, hafif, orta ve ağır düzeyde zihinsel engelli çocuklara yönelik ana sınıfı, ilkokul seviyesinde özel eğitim sunuyoruz. 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı erken kayıt dönemi 18 Mayıs-30 Haziran 2020 tarihleri arasındadır. Detaylı bilgi için tıklayın.
 
 
Cerebral Palsy Türkiye'den Haberler!
Ulusal Erken Müdahale Merkezi Olarak İlk Toplantımızı Yaptık!
İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen “Ulusal Erken Müdahale Uygulamaları Geliştirme (Kalite) Merkezi Ticari, Ekonomik, Finansal ve Sosyal Etki Fizibilitesi Projesi”  Vakfımızın koordinatörlüğünde, T.C. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve İstanbul Valiliği ortaklığında yürütülüyor. Detaylı bilgi için tıklayın.
 
 
Cerebral Palsy Türkiye'den Haberler!
Metin Sabancı Özel Eğitim Okullarımızdan 23 Nisan Sürprizi!
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100. Kuruluş Yılı, Metin Sabancı Özel Eğitim Okullarımızın yönetici ve öğretmenlerinin hazırladığı videolu mesajı ile kutlandı. İzlemek için tıklayın.
 
 
Cerebral Palsy Türkiye'den Haberler!
Youtube Kanalımızı Takip Edebilirsiniz!
Uzmanlarımız bu dönemde çocuklarımızın gelişiminin devamlılığına yönelik oturma pozisyonları, üst gövde ve genel kollara yönelik gevşeme teknikleri, beslenme, konuşma dil bozuklukları, oyun önerileri ve benzer konularla ilgili ailelerimizin evde rahatlıkla uygulayabileceği öneri ve bilgilendirme videoları hazırladı. İzlemek için tıklayın.
 
 
Cerebral Palsy Türkiye'den Haberler!
Odak Grup Toplantılarımız Gerçekleşti!
Vakfımızın; “Ulusal Erken Müdahale Uygulamaları Geliştirme (Kalite) Merkezi Ticari, Ekonomik, Finansal ve Sosyal Etki Fizibilitesi Projesi” kapsamında yürüttüğü Odak Grup Toplantıları 7-10 Nisan 2020 tarihleri arasında çevrimiçi ortamda 3 farklı konu başlığı üzerine toplamda 6 oturumda ve alanında yetkin 16 uzmanın katılımıyla gerçekleşti. Detaylı bilgi için tıklayın.
 
 
Cerebral Palsy Türkiye'den Haberler!
İstanbul Havalimanından Ailelerimize Destek!
Zor günlerde iyilik paylaştıkça çoğalıyor. Kurumsal Bağışçımız İGA’nın (İstanbul Havalimanı) sayesinde maddi imkanı sınırlı 100 ailemize  yardımda bulunduk. Bu kapsamda Ramazan kolilerinin yanında çocuklarımızın evde kalma sürecinde eğitimlerini destekleyecek eğitsel malzemeleri içeren kolileri de ulaştırdık. İGA'ya çocuklarımız ve Ailelerimiz adına  teşekkür ederiz.
 
ETKİNLİKLER
 
Cerebral Palsy Türkiye'den Haberler!
TSÇV Akademi Söyleşileri Instagram’da Canlı Yayın ile Devam Ediyor!
Akademik Kurul Üyelerimiz Prof. Dr. Mintaze Kerem Günel ile “Evde Kalma Sürecinde Fiziksel Aktivite” ve Doç. Dr. Pelin Piştave Akmeşe ile "Evde Kalma Sürecinde Eğitsel Aktiviteler” konulu canlı yayınlarımız Mayıs ayında gerçekleşti. İzlemek için tıklayın.
 
BİZE DESTEK OLMAK İÇİN
 
Cerebral Palsy Türkiye'den Haberler!
Ramazanda Bağışlarınız Umuda Dönüşsün!
Ramazan paylaşmaktır, paylaşmak güzeldir. Bu Ramazan’da fitre ve zekat bağışlarınızla, Cerebral Palsy’li çocuklarımızın ömür boyu almaları gereken özel eğitim ve rehabilitasyona destek olabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.
 
 
Cerebral Palsy Türkiye'den Haberler!
Steptember 2020 İçin Hazır mısınız?
Bu yıl ülkemizde yedincisi düzenlenecek Steptember için hazırlıklar başladı. Siz de sağlıklı bir yaşam için hareket ederim ve maddi imkanı sınırlı Cerebral Palsy’li çocukların ücretsiz rehabilitasyon hizmetlerine ulaşması için sosyal çevremden bağış toplarım diyorsanız, ön kayıt olmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.

 
 

BİZİ TAKİPTE KALIN !
 
 
Cerebral Palsy Türkiye'den Haberler! Cerebral Palsy Türkiye'den Haberler! Cerebral Palsy Türkiye'den Haberler! Cerebral Palsy Türkiye'den Haberler! Cerebral Palsy Türkiye'den Haberler!
 
 
Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı - Cerebral Palsy Türkiye
Prof. Dr. Hıfzı Özcan Cad. No:8 Küçükbakkalköy, Ataşehir / İstanbul
0 850 220 07 07 - 0 850 220 0726 (Faks)
iletisim@tscv.org.tr